Ömer Berk Saraç

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İşletme (lisans) ve pazarlama (yüksek lisans) eğitimlerinin ardından finans sektöründe çalışmaya başladı. 3. Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdi. Kariyerine müdür olarak devam ederken, beyaz yaka hayatıyla eş zamanlı olarak yürüttüğü ve her zaman hayalinde olan fotoğrafçılığı meslek olarak seçti.

Son çalıştığı şirkette 4 yıldır geleneksel olarak sahnelenen tiyatro oyunlarında (Lüküs Hayat, Keşanlı Ali Destanı, Oyun Karıştı, The Düello) rol almasının yanısıra provaları fotoğrafladı ve davetiye-afiş gibi görselleri tasarladı.

Bundan 7 sene önce başlayan fotoğrafçılık tutkusunu 2007 yılında Muammer Yanmaz’dan aldığı eğitimle harmanladı. Büyük bir gezi kültürü ve doğa sporları sitesinin fotoğraf bölümünün yöneticiliğini yaptı, temel fotoğrafçılık eğitimleri verdi, çeşitli web siteleri için fotoğraf çekimi ve editörlük yaptı.

Vizörünün arkasından gördüğü dünyayı paylaşmak için çektiği karelere kendi enerjisini, vizyonunu ve dinamikliğini yansıtarak fotoğraf kariyerine devam ediyor.